Registreeri

Viveo Health Blogi

10 näidet elust enesest, milliste muredega inimesed Viveost abi on saanud

Autor
Katrin Pääsuke Terviseõde

Tekkis küsimusi?

Palun võtke meiega ühendust

Praeguses eriolukorras tekkis paljudel patsientidel raskusi oma eri- või perearstiga kontakti saamisel või jäi arst lausa mõnda teise riiki, suletud riigipiiride taha. Viveo terviselahendus annab patsiendile ennekõike turvatunde, et häda korral pääseb ta igal juhul kiiresti arsti jutule. 

Viveo pole mõeldud perearstisüsteemi asendama, vaid toetama – oma arsti juurde pääsemine pole alati võimalik või võtab liialt aega. Video- või telefonikõne teel on võimalik arstiga suhelda kodust lahkumata ja saada kiirkorras suunamine analüüse andma või eriarsti jutule. 

Kiiresti abi saamine annab ühest küljest patsiendile tagasi meelerahu, teisalt vähendab tarbetut kannatamist tervisemure käes. Samuti aitab operatiivne ravi vältida olukorra halvenemist või krooniliseks muutumist. 

Käesolevas artiklis toome kümme näidet elust enesest, milliste muredega patsiendid Viveost abi on saanud. Sageli piisaski mure lahendamiseks vaid (video)konsultasioonist, aga ka analüüside või eriarsti vajaduse korral said kõik mured diagnoosi vaid päevaga. 

1. Vähihirm sai kiirelt kummutatud 

61-aastasel mehel oli väljaheites verd, mis tekitas hirmu võimaliku soolekasvaja ees. Sellisel juhul vaid videokonsultatsioonist ei piisa ning patsient suunati Viveo partnerkliinikusse. Seal sai ta samal päeval gastroenteroloogi vastuvõtule, kes tegi läbivaatuse ning vajalikud uuringud. Midagi pahaloomulist ei leitud ning patsient sai meelerahu kiirelt tagasi. 

2. Pikalt abita jäänud mure lahendamiseks piisas pildist 

40-aastasel mehel oli juba pool aastat kätel lööve, ent kuidagi ei õnnestunud endale sobival ajal perearsti juurde pääseda. Olukorra hindamiseks piisas pildist ning patsient sai ekseemi diagnoosi ja ravimid koos ravisoovitustega ilma näost-näkku kohtumiseta. 

3. Lapse mandlipõletik sai diagnoosi ja ravi ööpäevaga 

7-aastasel lapsel tekkis palavik koos kurguvalu ning lümfisõlmede suurenemisega. Samal päeval võeti neelukülvid ja järgmiseks päevaks oli laborist käes kinnitus, et tegemist on bakteriaalse mandlipõletikuga. Laps sai vajaliku ravi antibiootikumikuuri näol 24 tunni jooksul pöördumisest. 

4. Kolme päevaga allergiast priiks 

30-aastane mees sai uuest kehahooldustootest lööbe. Allergilise dermatiidi diagnoos selgus piltide järgi ja patsient sai kohe alustada ravi hüdrokortisooni salviga. Kaebused kadusid vaid kolme päevaga. 

5. Korduvretsepti väljastamine eriolukorras 

Kümned patsiendid on kroonilise või varem esinenud haigestumise tõttu vajanud korduvretsepti, ent nende enda perearst pole eriolukorra ja ülekoormatuse tõttu kättesaadav olnud. Viveo arsti väljastatud retseptiga on ravi saanud jätkuda plaanipäraselt. 

6. Paistes kurk ja kael osutus mandlipõletikuks 

Patsiendi kurk oli vasakult poolt valus ning paistes ja kergelt punane, samuti oli paistes kael. Telefoninõustamise teel suunati ta juba samal päeval Synlabi laborisse, kus tehti vereanalüüs ja võeti bakteriaalne külv. Diagnoosiks oli bakteriaalne mandlipõletik, mille raviks määrati viivitamatult antibiootikumiravi. Hiljem võeti patsiendiga uuesti ühendust, et soovitada ravikuuri järgselt piimhappebakterite kasutamist. 

7. Hirmutav lööve sai ravi samal päeval 

Patsiendi kehale tekkisid tihedalt väikesed sügelevad punnid, mis ajaga muutusid mädasteks villideks. Lisaks kuumas lööbe kohtadel olev nahk. Pöördumise päeval sai patsient murele selgust ning vajaliku digiretsepti ravi alustamiseks. 

8. Piinav mure päevaga lahendatud 

Patsienti vaevas tugev ekseem, mis algas laiguga ühel käel, ent peagi oli mõlema käe peopesadel nahk kuiv, kooruv ja sügelev ning tekkisid lausa veritsevad lõhed. Kui ta murega Viveosse pöördus, nõustas arst teda samal päeval ning määras kohe ka vajalikud ravimid. 

9. Kroonilise silmahaiguse ravi hädavajalik jätkamine

Glaukoomiga patsient kasutas regulaarselt arsti määratud silmatilku. Tegemist on kroonilise haigusega, mille ravimata jätmine võib lõppeda pimedaks jäämisega. Oluline on ravi alustada vara ja jätkata elu lõpuni. Nüüd olid patsiendi silmatilgad otsa lõppemas ja eriolukorra tõttu raviarsti vastuvõtuaeg tühistatud. Viveo arst sai väljastada digiretsepti ning andis nõuandeid silmade hooldamiseks. Mõne aja pärast võeti patsiendiga uuesti ühendust, et tema käekäigu kohta uurida ning vajadusel tuge pakkuda. 

10. Piiride sulgemise tõttu retseptiravimita 

Poolast pärit patsient ei saanud eriolukorra ning piiride sulgemise tõttu oma tavapäraseid rasestumisvastaseid tablette koduriigist kätte. Enne pillide lõppemist sai ta Viveost digiretsepti ning sai ravi segamatult jätkata. 

Allikas: Viveo Health tervishoiuteenuste statistika 2020

Populaarsed postitused

29.10.2019
Unekvaliteet