Registreeri

Viveo Health Blogi

5 nippi, kuidas kiiremini arstile saada

Autor
Merilin Varsamaa Tervisedendaja

Tekkis küsimusi?

Palun võtke meiega ühendust

Pikad ravijärjekorrad on tervishoius elukestev probleem ning vähemalt lähiaastatel ei lühene need oluliselt. Samas saavad inimesed ise palju ära teha, et siiski kiiremini arstile aeg saada. Tasub ka meeles pidada, et iga tervisemure ei vaja (eri)arsti abi. Tihti piisab ka perearstist, kes aitab lahendada Sinu tervisemure.

Kuidas pääseda kiiresti arsti vastuvõtule?

1. Iga uue kuu alguses proovi esimesena pääseda arsti telefoniliinile ja nopi lähim visiidiaeg. Helista aegadel, millal inimesed tavaliselt töötavad. Kõige enam on hõivatud arstiliinid enne tööpäeva algust kell 7.30-9.00; lõunasel ajal ning enne tööpäeva lõppu 16.00-17.00. Seega neid kellaaegu tasub vältida.

2. Perearst konsulteerib patsiendiga ka telefoni teel, mis tähendab, et väiksema tervisemure korral ei pea Sa kohtumisele sõitma. Jälgi oma perearstikeskuse infot ja uuri, millal on Sinu arsti vastuvõtuaeg. Tavaliselt on arst selle tarbeks broneerinud 1-2 nädalapäeva ühe tunnise kestvusajaga.

3. Vaata Haigekassa kodulehelt arstile pääsemise pikkust päevades, valides maakonna, eriala ja teenuse vahel. Ära unusta, et Sul on võimalus valida endale sobiv eriarst ja visiit ükskõik millises raviasutuses!

4. Kiireim arstivisiit ei pruugi olla sinu kodukoha lähedal. Seega otsi võimalusi teistest maakondadest, sest võib juhtuda, et saad seal rutem visiidile. Tallinnast Kesk-Eestisse või Pärnusse ei ole kaugele sõita, eriti kui Sinu tervisemure on tõsine.

5. Lisaks eelmainitule on võimalik saada kiiremini arstile kasutades Viveo terviselahendust. Meie arstid lahendavad Sinu tervisemure telemeditsiini teel ning vastavad kõnedele 7 päeva nädalas 9-17ni, seda nii eesti, vene kui inglise keeles. Samuti saavad Viveo kliendid vajadusel vaid paari päevaga eriarstile, uuringutele või analüüsidele üle Eesti.

Loodame, et eelmainitu tuleb Sulle arstivisiidi broneerimisel kasuks. Küsimuste korral võta meiega ühendust!

Populaarsed postitused

29.10.2019
Unekvaliteet