Registreeri

Viveo Health Blogi

Kuidas end talvel tervena hoida?

Autor
Marta Velgan peremeditsiini eriarst

Tekkis küsimusi?

Palun võtke meiega ühendust

Pime ja külm aeg toob tihti kaasa haigestumise erinevatesse viirusinfektsioonidesse. Viirused ümbritsevad meid aastaringselt, kuid sügisel-talvel soodustab nende levikut inimeste koondumine siseruumidesse ja tihedam kontakt. Lisaks võib külm ilm häirida meie hingamisteede limaskestade ja naha loomulikku kaitsevõimet. Viirused levivad tavaliselt piisknakkuse kaudu ehk siis aevastades ja köhides, kuid haiguse võib saada ka viirusega nakatunud esemeid katsudes ja seejärel oma suud, nina või silmi puudutades. Nii nagu aitavad tervislikud eluviisid hoida meid terve ja õnnelikuna, tagavad need ka meie immuunsüsteemi hästitoimimise.

★ Hea tervise ning toimiva immuunsüsteemi aluseks on tervislik toitumine. Ka talvisel ajal peaks jälgima, et meie toidulaud sisaldaks palju värskeid puu- ja juurvilju, mis sisaldavad rohkelt antioksüdante ja vitamiine. Kui talvisel ajal poodides müüdavad puu- ja juurviljad ahvatlevad ei tundu, siis sobivad ka külmutatud tooted, kuna külmutamine aitab säilitada kasulikke vitamiine ja teisi toitaineid.

★ Ka talvisel ajal ei tohiks unustada regulaarset trennis käimist või enda muudmoodi liigutamist. Regulaarne väljas viibimine ja liikumine aitab meie kehal harjuda külma ja niiske ilmaga ning seeläbi vähendada viirustesse haigestumise tõenäosust.

★ Meie immuunsüsteemile mõjub laastavalt lisaks liigne stress, vähene uni, suitsetamine ja alkoholi tarvitamine.

★ Kui oled siiski haigestunud, siis võimaluse korral püüa jääda koju, et kiirendada tervenemist ning vähendada teiste inimeste võimalust haigestuda. Samuti proovi vältida haigestunud inimesi.

★ Regulaarne käte pesemine aitab ennetada viiruste levikut. Kui oled haigestunud, siis pese tihti käsi selleks, et kaitsta inimesi enda ümber.

★ Viirusinfektsioonidest kõige raskema kuluga võib olla gripp. Riskigruppideks on lapse, rasedad, eakad ning krooniliste haigustega inimesed. Gripi vastu on võimalik end vaktsineerida ning seeläbi kaitsta haigestumise eest ennast ja oma lähedasi.

Populaarsed postitused

29.10.2019
Unekvaliteet