Registreeri

Viveo Health Blogi

Kuidas saada pühade ajal perearsti konsultatsioonile?

Autor
Marta Velgan Peremeditsiini eriarst

Tekkis küsimusi?

Palun võtke meiega ühendust

Pühad on saabumas ning sel ajal perearstid puhkavad, mis tähendab, et perearsti konsultatsioonile saada on väga keeruline.

Kuidas siiski olenemata päevast perearsti konsultatsioonile pääseda?

Juba 2014. aastal Praxise poolt avaldatud uuringus tutvustati telemeditsiini, mis aitab parandada tervishoiuteenuste kvaliteeti ja kättesaadavust. Telemeditsiin tähendab meditsiiniliste teenuste kasutamist distantsilt, video- või telefonikonsultatsiooni arstiga. [1]

Telemeditsiin aitab tervishoiuteenused ja arsti inimesele lähemale tuua. See annab inimesele võimaluse suhelda meditsiiniõe või arstiga ilma kodunt lahkumata ning on võrdsustatud tavapärase arstivisiidiga. Lisaks mugavusele aitab see säästa aega ning muuta arstiabi inimesele paremini kättesaadavaks, kuna teeb selle sõltumatuks asukohast, transpordis olemasolust, ilmastikuoludest ja tervislikust seisundist. Videokonsultatsioonist võib täiesti piisata, et aru saada inimese probleemist ning selle põhjal koostada vajalik uuringute- ja raviplaan.

Telemeditsiini kasutamiseks piisab vaid Sinu telefonist ja selle abil on võimalik lahendada väga erinevaid terviseprobleeme ning läbi viia põhjalikku nõustamist. Siiski võib ette tulla ka olukordi, kus lisaks videokonsultatsioonile on vaja teostada patsiendi füüsiline läbivaatus.

Kasutades Viveo terviselahendust on arstiabi Sulle kättesaadav 7 päeva nädalas 8 tundi päevas, ka pühade ajal, siis kui Sinu perearst ei tööta.

[1] Telemeditsiini laialdane rakendamine Eestis. Praxis.

Populaarsed postitused

29.10.2019
Unekvaliteet