Registreeri

Viveo Health Blogi

Telemeditsiin aitab tervishoiutöötajal oma tavapärast tööd jätkata

Autor
Katrin Pääsuke Terviseõde

Tekkis küsimusi?

Palun võtke meiega ühendust

Eestis on eriolukord praeguse seisuga välja kuulutatud 1. maini ja kõigis tervishoiuasutustes on peatatud plaanilised vastuvõtud. Kahjuks pole alust loota, et ka selle kuupäeva kukkumisel elu päevapealt vanadesse rööbastesse naaseb. Seetõttu tasub kõigil tervishoiutöötajatel mõelda sellele, kuidas uues reaalsuses oma patsientidele siiski vajalik tugi pakkuda viisil, et kõik füüsilised kontaktivajadused on viidud miinimumini. Siin ulatab käe telemeditsiin ehk kaugmeditsiini teenus, mis võimaldab tervishoiuteenust pakkuda ka patsiendiga samas ruumis viibimata. 

Riigikantselei juhtimisel koostatakse COVID-19 kriisi läbimise ja väljumise strateegiat, mille esimene eesmärk on tagada inimeste füüsiline ja vaimne tervis: viiruse leviku pidurdamine ja tervishoiusüsteemile mõju leevendamine nii lühi- kui pikaajalises vaates. 

Kriisi puhul saab lähitulevikus rääkida pigem piirangute lõdvendamisest ning olukorra jälgimisest. Kui piirangute vähendamine suurendab nakatumiste arvu, on võimalik piirangute taset jälle tõsta. Igal juhul jääb oht ning distanseerumise vajadus eriti riskirühmade jaoks veel pikaks ajaks päevakorrale. 

Viveo arstiportaal on turvaline lahendus nii arstile kui patsiendile ja aitab visiite korraldada, tervisemuresid lahendada, digiretsepte kirjutada ning saatekirju vormistada kodust väljumata. Nõudlus sellise teenuse järele on eriolukorra käigus eriti tõusnud ja abi on saanud kümned inimesed nii erakorraliste kui krooniliste muredega või lausa olukorras, kus oma arst on jäänud suletud riigipiiride taha. 

COVID-19 vastu võitlemiseks pakume oma kaugmeditsiini platvormi kõigile arstidele kogu maailmas tasuta. Kõige kriitilisemad rakendamiskohad COVID-19 kriisi valguses on nakkuskahtlusega patsientide kaugskriining ja krooniliste haigete või muude riskigruppi kuuluvate patsientide rutiinsed vastuvõtud, milleks kohaletulek pole hädavajalik, aga suurendab juhusliku nakatumise riski. Samuti saab (video)kõnede teel vastuvõtte jätkata arst, kes endal nakatumist kahtlustab. 

Samas annab kaugmeditsiini võimaluste kasutamine turvalise ja tõhusa alternatiivi kõigi patsientide näost-näkku vastuvõttudele. See on parim viis tavapärasesse töörütmi naasemiseks praegusel ebakindlal ajal. 

Kaugmeditsiini teenus pole oluline vaid viiruspuhangu ajal. Lisaks vähenenud immuunsusega patsientide kaitsele on tegemist ka lihtsalt mugava ning ajasäästliku täiendusega traditsioonilistele vastuvõttudele. Isegi enne koroonaviiruse puhangut ootas üha enam inimesi meditsiiniteenustelt suuremat paindlikkust – näiteks rutiinsete vastuvõttude virtuaalset läbiviimist. 

Viveo Health laadsed platvormid võimaldavad digitaalseid vastuvõtte pakkuma hakata põhimõtteliselt kohe. Kõik süsteemid patsientide autentimiseks, tervisekaardi pidamiseks, vestluste pidamiseks ning visiitide haldamiseks on arsti eest üles ehitatud. See teeb ülemineku mugavaks ning tüütu administratiivne pool näiteks vastuvõttude broneerimisel ja arveldamisel on samuti platvomi poolt korraldatud. 

Vastuvõttude alustamiseks on vaja vaid internetiühendusega arvutit. Oma praksise digitaliseerimine võtab vähem kui kümme minutit. Tutvu Viveo rakendusega lähemalt SIIN

Kasutatud allikad: 

Populaarsed postitused

29.10.2019
Unekvaliteet